ABUS 72HB/40-75 KD Safety Lockout Aluminium Keyed Different Padlock with 3-Inch Shackle Silver
Price
[ with GST ]
72HB/40-75
Quantity :
Check Mark Standard 6-pin chrome plated cylinder for maximum weather ability and key differences
Check Mark Available: KD, KD, M and GMK in 9 bright colors for easy identification
Check Mark Custom keying, laser engraving and charting available
Check Mark Accepts American PTC-12 & PTC-14 cylinders
Check Mark Laser Engraving Available
Manufacturer: ABUS
Brand: ABUS
Color: Silver
Model: 72ALHB/40-75 KD Silver 3" Shackle
UPC: 078217096208
Package Weight: 0.03 KG
Package Size: 0.7 x 0.4 x 0.4 inches
Units in Package: 1
Color: Stainless Steel
Weight(KG): 0.030
N/A
Add Your Review
Masterlock (Set of 12) 406KAS12, Dielectric Zenex Thermoplastic Safety Padlock, 1-1/2 (38MM) Wide, 1-1/2 (38MM) Nylon Shackle
Masterlock 3GRN, Green Laminated Steel Safety Padlock, 1-9/16in (40MM) Wide, 3/4 (19MM) Shackle Height
Masterlock S6835BLU, Blue Aluminium Safety Padlock, 1-1/2 (38MM) Wide, 1"/25MM Tall Shackle, Key Retaining Safety Exclusive Cylinder
Masterlock 411GRN, Green Zenex Thermoplastic Safety Padlock, 1-1/2in (38MM) Wide with 1-1/2in (38MM) Shackle
Masterlock 411BLUE, Blue Zenex Thermoplastic Safety Padlock, 1-1/2in (38MM) Wide with 1-1/2in (38MM) Shackle
Masterlock 406YLW, Yellow Dielectric Zenex Thermoplastic Safety Padlock, 1-1/2in (38MM) Wide with 1-1/2in (38MM) Nylon Shackle