Hitachi FML27EX-D, 27W 6500K Compact Fluorescent Eye Protection Lamp
Price
[ with GST ]
FML27EX-D
The characteristics of eye protection lamp is Hitachi
  • Energy-saving eye: a lamp using 27W light source as an example, matched with the electronic ballast, the actual power consumption is only 20W more than 65% energy saving 60W incandescent lamp, and the brightness is 2.5 times the 60W incandescent lamp, which can provide illumination for the ideal reading about 900Lx lighting.
The main purposes
Color: White
Weight(KG): 0.100
  • Model: FML27EX-D
  • Specifications: 27W 6500K the three primary colors
  • Length:138MM
  • light feet: 4pin
  • Life: 6000 hours
  • Origin: made in japan
Add Your Review
Osram 55W DULUX L 2G11
Hitachi FPL18EX-D, Paralite Compact Fluorescent Lamp 6500K
Osram 24W DULUX L 2G11
Osram 11W DULUXSTAR E27
Osram 26W DULUX D 2PIN G24D
Osram 10W DULUX D 2PIN G24D