Yale Y121-50-132-1 Black 50MM Closed Shackle Padlock Comes With 3 Keys
Price
[ with GST ]
Y121-50-132-1
Quantity :
  • The Yale Y121 Brass Padlocks are high security padlocks, suitable for outdoor use.
  • They have a protective cover and a precision 5 pin cylinder with anti pick mushroom pins to withstand attack.
  • Tested to EN12320:2001, the Y121 padlocks achieve a CEN2 rating.
Specifications
  • Body dimensions: 58 x 77 x 24.6mm.
  • Padlock total height: 109mm.
  • Shackle internal: 23 x 24mm.
  • Shackle thickness: 9mm.